AKADEMIA Z OKAZJI
UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość mająca upamiętnić wydarzenia, które miały miejsce 3 maja 1791 roku. Tego dnia tzw. Sejm Wielki uchwalił Ustawę Rządową 3 maja (w świadomości Polaków znana jako Konstytucja 3 maja). Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa zasadnicza, która regulowała ogół praw w państwie. Konstytucja była owocem pracy wychowanego w duchu patriotyzmu wykształconego polskiego społeczeństwa.
Młodzi aktorzy z naszej szkoły przedstawili zebranym uczniom i nauczycielom wydarzenia związane z zaborami, Sejmem Wielkim, Konstytucją 3 maja, pojawił się także wątek inowrocławski. Dialogi uczniów i uczennic zostały także wzbogacone o profesjonalną oprawę muzyczną.
W tym miejscu chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego by uroczystość ta wypadła jak najlepiej. Szczególne wyrazy uznania i podziwu kieruję w stronę klasy 3 A oraz chóru szkolnego pod przewodnictwem Pani Katarzyny Pytel.

Tekst: p. Maciej Wasielewski Zdjęcia: p. Joanna Grębocka, p. Jakub Matuszak

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij