97. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PRZEZ POLSKĘ

Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole apel poświęcony 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród oficjalnych gości znaleźli się m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia - pan Wojciech Piniewski i Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu UM Inowrocławia- pani Magdalena Kaiser.
Przybyli licznie również przedstawiciele służb mundurowych, wśród nich ppłk Piotr Pytel, mjr Łukasz Będziński i podinspektor Paweł Fajfer.

W części oficjalnej nadano Odznaki „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”. Brązową Odznakę otrzymali panowie: Jerzy Bojarski, Franciszek Grzegorowski i Andrzej Piotrkowski. Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego” otrzymali panowie: Feliks Janas, Mateusz Kowalkowski i Kazimierz Michalczyk. Na wniosek Zarządu Koła nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przy 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu Zarząd Główny nadał Medal Pamiątkowy panu Pawłowi Błaszakowi Dyrektorowi Gimnazjum nr 3 w dowód uznania i podziękowania za wsparcie działań statutowych Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Wręczenia odznaczeń dokonał członek Prezydium Kujawsko- Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ppłk w stanie spoczynku pilot Lech Murawski . Pan Murawski przedstawił też krótki rys historyczny dotyczący odzyskania niepodległości.

Kolejnym punktem apelu było wręczenie nagród dla uczniów klas pierwszych, zwycięzców Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Wśród zwycięzców znaleźli się: Marika Kleczkowska, Julia Wojdyła, Jakub Kowalski, Lena Saskowska. Wyróżnieni zostali: Amelia Hachuła, Igor Borowiak, Joanna Doligalska, Łukasz Lewandowski, Bartosz Gałęzewski i Julia Urbańska. W części artystycznej montaż słowno - muzyczny przedstawili uczniowie naszej szkoły wraz z chórem szkolnym, przygotowani przez panie Katarzynę Pytel i Magdalenę Radwańską. O dekoracje zadbała pani Ewa Kołodziej.

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij

Zdjęcia: p. Jakub Matuszak