I miejsce w etapie miejskim
– „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

W dniu 15 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Inowrocławiu odbył się Etap Miejski „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów inowrocławskich, w tym dwie drużyny naszej szkoły. W części teoretycznej turnieju Gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością zasad i przepisów o ruchu drogowym oraz bezpiecznego przejazdu przez skrzyżowania. Wykazali się również wiedzą i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W konkurencjach praktycznych odbyli jazdę rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonywali przeszkody toru sprawnościowego. W klasyfikacji końcowej drużyna reprezentowana przez Krzysztofa Paczkowskiego i Oskara Sarkowicza z kl. III b oraz Kacpra Kroczyka z kl. III d wywalczyła I miejsce, a drużyna reprezentowana przez Mateusza Kleczkowskiego z kl. II a oraz Zofię Cilską i Agatę Grabowską z kl. II e wywalczyła V miejsce. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się również nasz uczeń – Kacper Kroczyk, który wygrał rower jako nagrodę główną turnieju. Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do etapu powiatowego turnieju, który odbędzie się w Złotnikach Kujawskich. Gratulujemy!!!

Organizacją turnieju i przygotowaniem drużyn zajęli się nauczyciele Sławomir Pierański i Grzegorz Mikołajczak.

Tekst, zdjęcia: p. Sławomir Pierański

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij