Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu - Witamy!

JESTEŚMY SZKOŁĄ ZORIENTOWANĄ TECHNOLOGICZNIE

W roku szkolnym 2015/2016, od 1 października 2015 roku do 31 marca 2016 roku, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu brało udział w 6. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Klasa ze snów” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Akcja skierowana była do szkół podstawowych i gimnazjów. Przystąpiło do niej dwieście szkół z całej Polski.

Przedsięwzięcie składało się z dwóch konkurencji: konkursu filmowego dla uczniów i konkursu merytorycznego dla nauczycieli. W ramach tej akcji, 20 listopada 2015 roku, odbyła się w naszym gimnazjum również prezentacja monitora interaktywnego, którą przeprowadziła firma KmK z Bydgoszczy (artykuł z tego wydarzenia wraz ze zdjęciami można znaleźć TUTAJ).

W konkursie filmowym uczennice z klasy IIIF – Wiktoria Trela, Eliza Lewandowska, Edyta Woźniak i Adrianna Zwierzychowska, we współpracy z nauczycielem, miały za zadanie nakręcić film przedstawiający wymarzoną klasę, wyposażoną w nowoczesne, usprawniające naukę technologie. Klasę, w której przygotowują się do życia w świecie nasyconym nowymi technologiami. Praca rozpoczęła się od napisania scenariusza, później uczennice zaczęły przygotowywać makiety nowoczesnych urządzeń peryferyjnych, kręcić i montować ujęcia i konwertować plik filmowy.

Drugą konkurencją był konkurs merytoryczny, w którym główną rolę odgrywał opiekun grupy. Moim zadaniem było ukończenie szkolenia z zakresu nowości technologicznych i zdanie egzaminu dotyczącego znajomości nowoczesnych sprzętów audiowizualnych wykorzystywanych w szkole. Na egzaminie uzyskałam 95% możliwych do zdobycia punktów, dzięki czemu otrzymałam imienny certyfikat oraz mogłam przystąpić do kolejnej części konkursu. Poza tym otrzymałam nagrodę dla nauczycieli, którzy jako pierwsi zdali egzamin z wiedzy technicznej - wskaźnik teleskopowy. Kolejnym krokiem, który musiałam wykonać, było napisanie pracy pisemnej na temat: „Jak wykorzystał(a)bym monitor interaktywny do pracy dydaktycznej z uczniami. Pomysły na kreatywne wykorzystanie sprzętu AV na lekcji”. Otrzymałam nagrodę dla nauczycieli, którzy jako pierwsi przysłali pracę - torbę na laptopa. Nadesłane prace zostały poddane ocenie. Istotne było wielowymiarowe ujęcie aspektów tematu, kreatywność oraz jej wartość merytoryczna. Moja praca została wyróżniona, dzięki czemu nasza szkoła otrzymała bon o wartości 300 zł do wykorzystania na zakupy produktów prezentowanych na http://www.multimediawszkole.pl. Dzięki udziałowi w tej ogólnopolskiej akcji nasze gimnazjum otrzymało również certyfikat „Szkoły zorientowanej technologicznie”.

Udział w tej inicjatywie pozwolił wykazać się nam kreatywnością, współdziałaniem i umiejętnościami przekazywania własnych wizji, a także stworzył możliwość obcowania z najnowszymi technologiami w szkole.

Opiekun akcji: p. Joanna Grębocka

kliknij kliknij kliknij kliknij