Drodzy nauczyciele...

Czternastego października obchodzony jest w całej Polsce Dzień Edukacji Narodowej. My także postaraliśmy się uświetnić ten dzień w sposób wyjątkowy. Już wczoraj uczniowie wyrazili swoją sympatię do nauczycieli przynosząc kwiatki i składając życzenia. Dzisiaj podczas uroczystej Rady Pedagogicznej, życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu, a także pracownikom administracyjnym oraz obsługi złożył Samorząd Uczniowski.

Aby podkreślić wagę tego dnia postanowiliśmy (na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej) przyznać Oskary nauczycielom, którzy zwyciężyli w ogólnoszkolnym głosowaniu. (Głosowanie odbyło się tydzień wcześniej, było anonimowe i brali w nim udział wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum)

Nauczyciele typowani było w sześciu kategoriach: 1. Żartowniś Roku
2. Autorytet Roku
3. Złoty Wykładowca
4. Uśmiech Roku
5. Złota Katarynka
6. Anielska Cierpliwość.

Pierwszego Oskara przyznaliśmy nauczycielowi, któremu bez względu na czas, miejsce i okoliczności zawsze dopisuje humor. A to pozwala, także nam uczniom zachować pogodę ducha nawet w najtrudniejszych chwilach. Miano „Żartownisia Roku” otrzymał p. Tomasz Kaczmarczyk (nauczyciel fizyki)

Drugi Oskar powędrował do nauczyciela, który ze względu na swoją wiedzę budzi wśród uczniów powszechny szacunek i poważanie.
Nagrodę w kategorii „Autorytet Roku”przyznaliśmy p. Renacie Pius (nauczyciel biologii).

Kolejnego Oskara wręczyliśmy nauczycielowi, który w sposób szczególnie skuteczny potrafi zainteresować nas omawianym tematem i przekazać wiedzę. Tytuł „Złotego Wykładowcy” należy do p. Pawła Mrozińskiego (nauczyciel historii).

Czwarty Oskar powędrował do nauczyciela, który bez względu na okoliczności zachowuje pogodę ducha, tryska wiecznym optymizmem, a jego uśmiech pozwala na choć chwilę zapomnieć o stresach szkolnych. Oskara w kategorii „Uśmiech Roku” przyjęła od nas p. Agnieszka Mrozińska (nauczyciel języka francuskiego i historii).

Piąty Oskar to wyraz podziwy dla nauczyciela, który świetnie przekazuje wiadomości, skrupulatnie kreśli znaki graficzne i dużo przy tym mówi (oczywiście z wielką korzyścią dla nas). Zdziera i nadwyręża sobie gardło, aby przekazać nam jak najwięcej wiedzy. Nagrodę w kategorii „Złota Katarynka” otrzymała p. Magdalena Wiak (nauczyciel chemii).

Ostatni Oskar, a przyznajemy go w kategorii „Anielska Cierpliwość”, to nagroda dla nauczyciela, które bez względu na to ile razy musi powtarzać definicje i tłumaczyć nowy materiał, zachowuje całkowitą cierpliwość oraz nie traci nadziei, że w końcu zrozumiemy dane zagadnienia. Tytułem tym uhonorowana została p. Małgorzata Markiewicz (nauczyciel języka rosyjskiego i języka polskiego).

W imieniu uczniów Gimnazjum nr 3 serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim nauczycielom dziękujemy za przekazaną wiedzę, za cierpliwość i życzliwość. Mamy bowiem świadomość, że „Wykształcenie, to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij