ANTYCZNE OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Uczniowie klas pierwszych przybyli na „Olimp”, gdzie wykazali się gotowością do wstąpienia do wspólnoty naszego gimnazjum, które przez następne lata będzie ich domem i kuźnią talentów.
Przez trudy igrzysk lud Hellady przeprowadzili ARTEMIDA córka Zeusa, HESTIA siostra Zeusa i KRYZYS. Bogowie olimpijscy sprawdzili ich wiedzę oraz sprawność fizyczną: AFRODYTA – bogini piękna, miłości i śmiechu oceniła zdolność poprawiania urody – konkurs makijażu; APOLLO – bóg muzyki i poezji obserwował prezentacje klasowego bóstwa; HERAKLES - syn Zeusa najsilniejszy z bóstw, sprawdził siłę i tężyznę fizyczną śmiertelników z klas pierwszych – rydwany; TERPSYCHORA – muza tańca oceniła zdolności taneczne i poczucie rytmu pierwszaków; DIONIZOS – syn Zeusa, bóg wina oraz płodności roślinności i teatru czuwał nad całą imprezą; ATENA – córka Zeusa bogini sztuki oceniała wiedzę i inteligencję oraz zdolności artystyczne – konkurs wiedzy oraz przygotowanie wieńców laurowych dla wychowawców; POSEJDON- brat Zeusa poczęstował śmiertelników słodkościami z „odrobiną” wody morskiej.
Jak nakazuje tradycja rozgrywki odbyły się w duchu pokoju i rywalizacji typowych dla igrzysk olimpijskich, a uczniowie poszczególnych klas przybyli odziani w szaty w kolorach odpowiadających barwom na fladze olimpijskiej.

Igrzyska wygrała klasa I E z wychowawcą panem Tomaszem Kaczmarczykiem, która okazała się najlepsza w ocenianych konkurencjach. To Wam przypadnie zaszczyt organizacji otrzęsin klas pierwszych za rok. Gratulujemy!!!

Tegoroczne otrzęsiny przygotowali uczniowie klasy II E pod opieką pani Ewy Wierzchowskiej.

Tekst: p. Ewa Wierzchowska, zdjęcia: p. Mirosława Huseva