SZKOŁA PRZETRWANIA

Z soboty na niedzielę (03.-04.10.2015r.) uczniowie klasy ID i II B wzięli udział w wyjeździe biwakowym z elementami szkoły przetrwania. Do Balczewa dotarliśmy dzięki zdobyczom cywilizacji - samochodom, ale na tym skończyły się wszelkie udogodnienia. Jednak cudowna pogoda, chęć przeżycia przygody i wspaniałe humory uczestników sprawiły, że nikt nie zatęsknił za dobrodziejstwami cywilizacji. Zaraz po przyjeździe przystąpiliśmy do rozbijania namiotów. Poszło nam bardzo sprawnie, a ci, którzy zagubili się w gąszczu rurek,linek i śledzi mogli liczyć na pomoc kolegów. Kiedy obozowisko było gotowe uczniowie, podzieleni na 2 drużyny , wzięli udział w grze terenowej na spostrzegawczość, a zaraz potem zabrali się do znoszenia drewna na ognisko. Następnie posililiśmy się obiadem, zjedliśmy podwieczorek i wybraliśmy się na 9 km spacer w poszukiwaniu oznak jesieni.
Kiedy wróciliśmy z leśnej wyprawy zasiedliśmy przy ognisku, smażyliśmy kiełbaski, piekliśmy ziemniaki , graliśmy w mafie , kalambury i dłuuuuugo rozmawialiśmy.
Niedzielny poranek był dość chłodny, ale rozgrzaliśmy się podczas konkursu na najładniejszą kanapkę, który to konkurs nadal trwa...
Ostatnim etapem naszego biwaku było samodzielne złożenie obozowiska, ogólne porządki, wygaszenie ogniska i powrót do cywilizacji.

Zwracamy się do społeczności gimnazjum nr 3 o pomoc w wyborze najlepszej kanapki zrobionej na szkole przetrwania. My nie mogliśmy się zdecydować, którą kanapkę wybrać. Twoj głos jako (klik w lubię to) pomoże nam wybrać zwycięzcę. Zapraszamy do głosowania.

lub wpisz w wyszukiwarkę na facebook konkurs kanapka. Dziękujemy za głosy.

Tekst, zdjęcia: p.Adam Kmieć

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij