RELACJA Z REJSU

30 maja 2016r. pięcioro uczniów naszej szkoły: Marianna Kolanowska z kl. 3A, Agnieszka Szarzyńska z kl. 3A, Tomasz Kowalczyk z kl. 3G, Mateusz Wienskowski z kl. 3E i Piotr Walkowiak z kl. 3G, wybrało się na dwudniowy rejs po Bałtyku - nagrodę za Konkurs Wiedzy o Żeglarstwie organizowany przez Bractwo Kaphornowców z Torunia, czyli żeglarzy, propagujących żeglarstwo, którzy opłynęli Horn.

RELACJA Z REJSU
Poniedziałek, 30.05.2016

10:00 Za 10 minut wypływamy. Wcześniej zaszaleliśmy w Biedronce, zakupy za 150zł.

10:10 Odpłyneliśmy z portu Marina Gdańsk. Kierujemy się na mierzeję helską. Płyniemy na Hel, mijamy Westerplatte. Słońce świeci i dopisuje nam ładna pogoda. Młodzież zadowolona, uśmiechnięta i najedzona.

14:51 Jesteśmy na Helu. Pogoda jest dobra, choć fale były wysokie. Jeden z członków odczuł skutki choroby morskiej, mianowicie otępiałość i wymioty. Niedługo zawożą nas Meleksem na zwiedzanie Helu. Pozdrawiamy!

18:00 Dotarliśmy na Hel. Mateusz oddał szacunek Neptunowi na krypie na morzu.. W restauracji zjedliśmy obiad, pojechaliśmy meleksem do Parku Krajobrazowego. Dziewczęta biegały na bosaka po plaży, a chłopcy penetrowali bunkry, zobaczyli fotki, wspólnie zrobiliśmy kolację i słuchaliśmy szanty. Wychodzimy na spacer po Helu, a o 4:17 szykujemy się na wschód słońca.

Wtorek, 31.05.2016

10:00 Wypłynęliśmy z Helu i kierujemy się do portu w Gdyni - 10 mil morskich. Pogoda nam dopisuje. W Gdyni będziemy zwiedzać muzeum marynarki wojennej i Dar Pomorza.

12:00 Dziewczyny dzisiaj klarują kampus a chłopcy pracują na deku przy cumach i szpringach. Teraz pracujemy na objaczach i sprzątamy greting. Później zjedliśmy pyszny obiad.

16:30 Wypłynęliśmy z Portu Gdynia i kierujemy się do Górek. Kierowca pojedzie taxi do Gdańska po busa i wracamy do szkoły.

18:00 Pogoda nas nie rozpieszcza, wieje silny wiatr 7 w skali bouforta, burza na morzu, a my zwijamy foka, przygotowujemy cumy kolejny pasażer oddaje hołd Neptunowi. Rozpadało się, ale już tak nie wieje, sytuacja opanowana. Daliśmy 300 procent z siebie.

18:30 Podpływamy do Portu Gorki Zachodnie i prosimy o pozwolenie wpłynięcia straż graniczną. Nawigacja się popsuła, deszcz sieka po twarzy, fale boczne, które nam nie sprzyjają. Trzymamy się jakoś. Na horyzoncie po plaży idzie młoda para w strugach deszczu. Pan Młody rozbiera się i zaraz wejdzie do morza. Ksiązki nie trzeba czytać.

18:57 Jesteśmy w Porcie. Wszyscy szczęśliwi. Piotr idzie na desant, Tomek z cumami koło desaka. Bezpiecznie schodzimy na ląd, brawa dla kapitana.

18:58 To co nas spotkało, to był szkwał burzowy 7 w skali bouforta.

21:32 Wracamy busem do Inowrocławia.

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij