DZIEŃ KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO
PROJEKT "BLIŻEJ KULTURY ROSYJSKIEJ"

28 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się Dzień Kultury i Języka Rosyjskiego. W imprezie oprócz dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszego gimnazjum brali udział zaproszeni goście z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 - uczestnicy projektu "Bliżej kultury rosyjskiej". Uczniowie zgłębiający tajniki języka Puszkina (i nie tylko) przedstawili różnorodny program artystyczny, prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. W przystępny sposób opowiedzieli o rosyjskich tradycjach i obyczajach, geografii, literaturze, życiu codziennym. Nie zabrakło pięknych zdjęć i prezentacji multimedialnych. Publiczności szczególnie do gustu przypadły stare i współczesne rosyjskie piosenki wykonywane przez aktualnych uczniów oraz absolwentów i miłośników naszego gimnazjum. Niewątpliwą ozdobą programu były tańce standardowe brawurowo wykonane przez uzdolnioną parę taneczną - Anię i Huberta. Drugim etapem rosyjskiego święta był konkurs wiedzy o Rosji, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy projektu "Bliżej kultury rosyjskiej". Zaprezentowali bardzo wyrównany poziom.

Oto wyniki:
I miejsca: Kinga Nytko, Tomasz Kowalczyk, Piotr Walkowiak - Gimnazjum nr 3

II miejsca: Daria Zielińska, Natan Idczak - Liceum Ogólnokształcące nr 2

III miejsce: Klaudia Lewandowska - Gimnazjum nr 2

Zwycięzcy zostali uhonorowani pięknymi dyplomami oraz okolicznościowymi kubkami ufundowanymi przez Drukarnię Reklamową Petra. Czas miło upłynął przy herbacie z samowara i słodkim poczęstunku.

Już za rok kolejne spotkanie z kulturą i językiem rosyjskim!

Tekst, zdjęcia: p. Małgorzata Janowczyk

kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij kliknij