XI SEJMIK UCZNIOWSKI

11 maja odbył się w naszym gimnazjum XI sejmik uczniowski pod hasłem: "Każdy chce tolerancji, a mało kto ją daje". Podczas sejmiku uczniowie starali sie odpowiedzieć na następujące pytania: Czym dla nas, ludzi jest tolerancja? Jak należy rozumieć to pojęcie, ten termin, który towarzyszy ludzkości od dość dawna? Czy we współczesnym świecie istnieje granica tolerancji? Czy potrafimy ją sobie wyznaczyć? Czy jesteśmy tolerancyjni jako l udzie, jako naród, jako cywilizacja stojąca u progu nowej, po części wirtualnej rzeczywistości? Obejrzeliśmy też scenki, w których młodzi artyści dotykali różnych aspektów tolerancji.

Tekst: p. Jolanta Helak. Zdjęcia: p. Joanna Grębocka